Profil

Best Hotel Properties a.s. (BHP) investuje do prémiových a luxusných hotelov najmä v regióne strednej a východnej Európy formou kúpy aktív alebo podielov v dcérskych spoločnostiach. Skupina sa takisto  v poslednom období okrem vlastníctva zameriava aj na spravovanie hotelových aktív pre tretie strany a ich manažovanie. Základné imanie spoločnosti je vo výške 35 025 000 EUR.

BHP od roku 2009 postupne získava do svojho portfólia prémiové a luxusné hotely prevádzkované renomovanými hotelovými operátormi, ktorí sú garanciou kvality poskytovaných služieb. Každý hotel v unikátnej kolekcii BHP patrí medzi tzv. „trophy assets“ – aktíva, ktoré svojou jedinečnosťou vytvárajú pridanú hodnotu nielen prevádzkovými výsledkami, ale aj svojou „trophy“ rentou, teda hodnotou, ktorú sú investori ochotní zaplatiť za unikátnosť polohy, či architektonické riešenie hotela. Portfólio hotelov dopĺňa operátor luxusných wellness klubov ZION  SPA a 50% podiel v reštaurácii patriacej do svetoznámej siete Buddha-Bar.

Skupina BHP predstavuje platformu pre prémiové hotelové aktíva, poskytujúcu možnosti využívania synergií plynúcich z ich vlastníctva a manažovania zároveň. Portfólio Skupiny momentálne tvorí 922 izieb vo vlastníctve Best Hotel Properties. Skupina takisto stavia na svojom know-how z oblasti dlhoročného pôsobenia v hotelovom priemysle v pozícii majiteľa hotelov a okrem vlastníctva sa zameriava aj na spravovanie hotelových aktív. BHP aktuálne spravuje alebo manažuje pre tretie strany viac ako 700 izieb v štvor a päťhviezdičkových hoteloch na slovenskom trhu.